Dzień dobry. Ci z Państwa, którzy znają moje artykuły, na ogół widzieli je na portalu "Wolny Czyn". Ale wielu nie ma czasu na tradycyjne artykuły i filmy. By do nich trafić, trzeba krótkich komentarzy. Komentarzy: do spraw bieżących; częstych i wreszcie - subiektywnych. Moim zdaniem, to klasyka blogowania. Subiektywna jest tu i treść, i tematyka. Zapraszam

czwartek, 30 maja 2013

36 proc. szlachty w Polsce!

Zdjęcie: Tomasz Adamowicz (Gazeta Polska)

Kłaniam się redakcji Niezależnej.pl, która ma cierpliwość nasłuchu antypolskich szczekaczek. Czasem trafia się coś ciekawego. Oto w debacie na temat - a jakże - "polskiego faszyzmu" Adam Michnik rzecze, że: 
"szczególnie niepokoi go, iż 36 proc. Polaków wierzy, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Zdaniem Michnika poziom tego "irracjonalizmu" jest zagrożeniem dla demokracji". 
Całość artykułu tutaj.
Nie wierzę w te 36 procent głoszone przez stronników rządu zamachowców. Ale i tak mamy postęp. W I Rzeczypospolitej szlachty 10 procent. W czasie Powstania Styczniowego - cytuję z pamięci M. Bobrowskiego - ludzi wolnych (niekoniecznie szlachty) 20 proc. Dzisiejsza szlachta - 36 proc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz